Ceny, pravidla půjčovny, obchodní podmínky

Pravidla půjčovny:

Cena půjčovného je za půjčení na 5 dní (zpravidla vyzvednutí ve čtvrtek mezi 10 a 12h a vrácení v pondělí mezi 10 a 12h). Rezervační poplatek při objednání platit nemusíte, celou platbu je možné uhradit v hotovosti při vyzvednutí dekorací na provozovně, nebo zaslat na účet pronajímatele. 

Rezervaci dekorací provedeme buď na osobní schůzce, nebo nám do mailu napište seznam vybraných dekorací, počet ks a datum, na které chcete dekorace použít. My vám následně potvrdíme dostupnost a dostupné dekorace rezervujeme.

Dekorace budete mít připravené na naší provozovně Lidická 40, Brno a to na datum, které vám písemně potvrdíme mailem. Při převzetí dekorací bude doplacena cena za půjčení dekorací a uhrazena vratná kauce (ve výši půjčovného, maximálně však 3000 Kč) – pokud již dříve nebyla uhrazena na účet. Výše doplatku i kauce je oběma stranami podepsána na smlouvě o pronájmu dekorací. Dopravu si klient zajišťuje sám, pouze při realizaci svatební výzdoby vám dekorace také dovezeme.

Dekorace se vracejí první pracovní den po konání akce, zpravidla v pondělí mezi 10 a 12 hodinou. Pokud jsou všechny dekorace bez poškození a jsou vráceny v plném počtu, je vám vrácena kauce v plné výši. V opačném případě je odečtena hodnota poškozeného, nebo ztraceného předmětu, jehož výše je uvedena ve smlouvě. Obě strany si vzájemně podepíší převzetí dekorací a vrácení kauce.

Po domluvě je možno nerozbitné a drobné dekorace zaslat po ČR. Cenu za přepravu (doručení i vrácení na provozovnu) hradí zákazník.

Dekorace, které lze omýt se vracejí čisté a zbavené vosku. Textilie (včetně juty a potahů na židle) a koberce se vracejí nevyčištěné, pokud ale při předání bude zjištěna větší míra znečištění, může pronajímatel rozhodnout o vrácení vratné kauce až po kompletním vyčištění. Textilie by se neměly znečistit voskem, jelikož způsobuje neodstranitelné mastné skvrny. Světelné řetězy a závěsy se vracejí svázané a smotané v témže stavu, jako byly při předání.

Cena práce – dekorování svateb:

Orientační cena práce za dekorování na místě svatby. V případě speciálních požadavků se může cena lišit. Cena nezahrnuje materiál a sklizení dekorací.

Dekorování svatebního obřadu (bez dekorování místa hostiny): 3000 Kč

Dekorování obřadu (při dekorování i místa hostiny): 2000 Kč

Dekorování svatební tabule a místa hostiny (restaurace, okolí, venkovní posezení, sladký bar, stůl na dary, fotokoutek, pánský a dámský koutek, chill out zóna atd., vše již v ceně) do vzdálenosti 60 km od Brna.

 • do 30 osob 8 500 Kč
 • do 50 osob 9 500 Kč
 • do 70 osob 10 500 Kč
 • do 90 osob 11 500 Kč
 • do 110 osob 12 500 Kč
 • nad 110 osob individuální nacenění

Schůzka na místě před svatbou 1000 Kč

Sklizení dekorací následující den 5000 Kč

Doprava: 12 Kč/1km

Záloha na rezervaci termínu naší práce: 3000 Kč

Orientační cena květin:

 • Svatební kytice 1800 – 2500 Kč
 • Korsáž pro ženicha 350 Kč
 • Korsáž pro tatínky, svědky 300 Kč
 • Kytice pro maminky, svědkyni 500 – 1000 Kč
 • Květinový náramek 500 Kč
 • Květinový hřebínek do vlasů, věneček 500 Kč
 • Velké květinové aranžmá na slavobránu 1500 – 3000 Kč
 • Větvička buxusu do vývazku 6 Kč + vývazek 7 Kč
 • Květiny do vázy (dle velkosti vázy) 100 – 500 Kč

Jak se obvykle pohybují ceny svateb, pokud je přijedeme realizovat:

Pokud se jedná o výzdobu obřadu i místa hostiny a okolí bývají obvyklé tyto ceny:

 • Půjčovné mezi 5000 a 15000 Kč (v závislosti na množství dekorací, textilií, slavobráně, počtu židlí, váz atd.)
 • Dekorace na prodej mezi 1000 až 4000 Kč (jsou to svíčky, ubrousky, jmenovky, stuhy, vývazky atd.)
 • Květiny mezi 5000 – 10000 Kč (svatební kytice, korsáže, květiny pro maminky, květiny do váz, středový pás zeleně na stoly, kytice na slavobránu atd.)
 • Práce 10 500 – 15 500 Kč (v závislosti na počtu svatebních hostů)

Pokud se jedná pouze o výzdobu obřadu:

 • Půjčovné mezi 2500 až 5000 Kč (v závislosti na typu slavobrány, počtu židlí atd.)
 • Práce 3000 Kč

Pokud máte zájem o dekorování vaší svatby od nás:

 1. Kontaktujte nás, nejlépe emailem a sdělte nám, kdy se svatba koná kde. My vám následně potvrdíme, zda máme tento termín ještě volný a společně se domluvíme na termínu schůzky.
 2. Osobní schůzka na naší provozovně Lidická 40, vše probereme, ukážeme a vybereme konkrétní dekorace.
 3. Do týdne vám pošleme položkový rozpočet na dekorace, květiny i práci. Rozpočet si odsouhlasíme, nebo jej ještě po dohodě s vámi upravujeme. 
 4. Zaplatíte zálohu 3000 Kč a my si zvolený termín pro vás rezervujeme.
 5. Společně s vámi navštívíme místo vaší svatby. Pokud místo již známe, většinou toto není potřeba.
 6. Asi 10 dní před svatbou vás poprosíme o doplatek ceny, kterou jsme si odsouhlasili v rozpočtu. Pošleme vám fakturu a vy platbu pošlete na náš účet.
 7. Ve smluvený den přijedeme se všemi dekoracemi i květinami, připravíme obřad a vyzdobíme prostor pro hostinu. Asi hodinu před začátkem svatby je hotovo a my odjíždíme.
 8. Sklidíme a odvezeme dekorace následující den, jestliže toto máte u nás objednáno. Pokud si sklízíte dekorace sami, tak nám je pak přivezete na naši provozovnu.

Ochrana osobních údajů:

Abychom vám mohli pronajmout dekorace, budeme od vás potřebovat některé osobní údaje. Jsou to: jméno a příjmení, adresu trvalého pobytu, telefonní a emailový kontakt.  Vaše osobní údaje chráníme před zneužitím a řídíme se zákonem o ochraně osobních údajů. Údaje neposkytujeme třetím osobám, vyjma společností, které zajišťují platební styk a spedičních společností. Osobní údaje nearchivujeme a nezasíláme žádná obchodní sdělení.

V Brně, dne 6.4. 2023